راهنمای استفاده از خدمات ويژه جام

 

از طريق سايت اينترنت بانك ملت

 
راهنمای استفاده از خدمات ویژه جاری الکترونیک ملت (جام) از طریق سایت اینترنت بانک ملت www.bankmellat.ir

به منظور بهره مندی از خدمات اینترنت حساب جاری الکترونیک ملت به صورت شبانه روزی، مشتریان گرامی می توانند پس از مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب نسبت به تکمیل فرم درخواست و شرایط و مقررات استفاده از خدمات ویژه اقدام نمایند.

پس از انجام اقدامات لازم در خصوص فعال سازی خدمات اینترنتی، کاربر جام پاکت رمز عبور را به شما مشتری گرامی ارائه خواهد نمود. بدین ترتیب شما می توانید به شرح ذیل از کلیه خدمات اینترنتی بانک ملت استفاده نمائید:

  • به سایت بانک ملت به آدرس اینترنتی www.bankmellat.ir وارد شوید.
  • گزینه بانکداری اینترنتی را انتخاب نمائید، بدین ترتیب صفحه جدیدی فعال می گردد که شما بایستی شماره حساب جام خود را به صورت کامل و رمز تخصیص یافته را وارد نمائید، سپس با انتخاب گزینه (ورود) می توانید با استفاده از سرویس های ارائه شده به اطلاعات حساب خود دسترسی یابید.

نکته : به منظور ارتقاء سطح امنیتی رمز خدمات اینترنتی رعایت نکات ذیل ضروری است:

  1. شما مشتری گرامی پس از دریافت پاکت رمز عبور حداکثر ظرف مدت 5 روز بایستی نسبت به تغییر رمز عبور در اینترنت اقدام نمائید، بدیهی است پس از انقضاء مهلت تعیین شده بايستي جهت دریافت پاکت رمز عبور جدید مجدداً به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه گردد.
  2. خدمات درخواستی پس از 2 روز از تاریخ تغییر رمز عبور (بند1) فعال خواهد شد.

>> سرویس های ارائه شده :

1- سی گردش آخر:با انتخاب این گزینه مشتری قادر خواهد بود 30 گردش آخر و مانده حساب خود را در لحظه بصورت Online دریافت نماید.

توجه : در متن صورت حساب دریافتی ردیف، تاریخ و زمان ثبت سند، نام و کد شعبه عامل، شناسه واریز کننده شماره سریال سند، نام واریز کننده، شرح سند و گردش بدهکار و بستانکار و مانده حساب درج گردیده است که مشتریان می توانند جهت استفاده از صورتحساب مذکور اطلاعات آن را در کامپیوتر شخصی خود ذخیره و نگهداری نمایند.

2- پرداخت قبوض (ویژه شهر تهران) : در این گزینه مشتری می تواند قبوض برق و تلفن ثابت که مختص شهر تهران می باشد را از طریق اینترنت پرداخت نماید.

الف- پرداخت قبض برق:- شماره قبض : شماره رمز رایانه ای را در قسمت اول و عدد بعد از ممیز را در قسمت دوم به عنوان کد کنترلی وارد نموده که در صورت ثبت اشتباه رمز رایانه ای سیستم از قبول آن خودداری می نماید.

  • مبلغ قابل پرداخت : مبلغ مندرج در قبض برق را در این قسمت وارد نموده و با استفاده از کلید تأیید، صفحه دیگری مبنی بر تأیید مجدد یا انصراف از پرداخت قبض ( بازگشت ) باز می شود که مشتری با تأیید آن، قبض مورد نظر خود را پرداخت خواهد نمود.
  • به منظور اطمینان شما از پرداخت قبض مورد نظر پس از برداشت وجه قبض سه گردش آخر حساب نیز نمایش داده می شود.

ب- پرداخت قبوض تلفن:

  • شماره قبض : شماره تلفن مندرج در قبض را در قسمت شماره تلفن وارد نموده و عدد کنترلی را در قسمت مربوطه ثبت نمائید.
  • مبلغ قابل پرداخت : مبلغ مندرج در قبض تلفن را به همراه کد کنترلی آن وارد نموده و با فشردن کلید تأیید صفحه ای مبنی بر تأیید مجدد نمایش داده می شود که پس از تأیید عملیات مربوطه به پرداخت قبض انجام گردد.

3- حواله الکترونیکی:حواله الکترونیکی عبارت است از عملیات برداشت وجه توسط شخص صاحب حساب از مانده حساب جام خود به منظور واریز آن به سایر حسابهای جام از طریق محیط اینترنت.

ویژگیهای حواله الکترونیکی:

1) امکان انتخاب حواله محدود.

2) امکان تعریف سقف مبلغ حواله در سیستم.

3) ارائه آگهی انجام حواله توسط سیستم.

4) امکان تغییر کلمه عبور توسط صاحب حساب.

5) درج شرح حواله در صورتحساب ذینفع حواله و حواله دهنده.

شما مشتری گرامی، پس از تغییر رمز دریافتی از شعبه افتتاح کننده حساب نسبت به حواله الکترونیکی به شرح ذیل اقدام نمائید:

1) با انتخاب گزینه حواله الکترونیکی ضمن نمایش مشخصات و مانده حساب، بايستي نسبت به درج شماره حساب ذینفع حواله (حداکثر تا سقف ده میلیون ریالی در طی روز) و شرح یا علت واریز (قابل مشاهده در صورت حساب پرداخت کننده و دریافت کننده وجه) اقدام نمائید.

2) با انجام عمل تأیید، سیستم مشخصات ذینفع حواله و مقادیر ثبت شده در مرحله اول را نمایش می دهد که پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات، شما مشتری گرامی بایستی نسبت به تایید عملیات اقدام نمایید.

3) به منظور ارائه رسید، سیستم با نمایش صفحه انتقال وجه الکترونیکی بانک ملت امکان تهیه نسخه چاپی از رسید مورد نظر را فراهم می نماید.
نکته : فعال سازی حواله الکترونیکی توسط سیستم، 48 ساعت بعد از تغییر رمز دریافتی توسط شما مشتری گرامی، میسر خواهد بود.

>>خدمات ارائه شده:

1- تغییر کلمه عبور:با ورود کلمه عبور فعلی و کلمه عبور جدید ( حداکثر 8 حرف، رقم یا ترکیبی از هر دو ) می توان کد دسترسی به خدمات ویژه از طریق سایت اینترنت بانک ملت را تغییر داد.

2- شعب جام :در این قسمت مشخصات شعب مجهز به سامانه جام ( نام، نشانی و تلفن ) در سراسر کشور قابل مشاهده می باشدو مشتریان محترم می توانند جهت استفاده از خدمات جام به نزدیکترین شعبه محل اقامت خود مراجعه نمایند.

تذکر : به منظور اطمینان از عدم دسترسی سایر افراد به حساب جام از طریق رایانه شخصی، شما مشتری محترم بایستی بعد از دریافت خدمات اینترنتی نسبت به انتخاب گزینه خروج اقدام نمائید.

 

www.BankMellat.ir
info@bankmellat.ir